EM Gera

Euroopa meistrivõistlused rulluisutamises toimusid 20.-27. juulil Saksamaal. Eestlased osalesid viimasel võistluspäeval maanteesõidus. 42,195 km maratonis sai Kert Keskpaik aja 1:07:13,874 ja 38. koha. Jaanus Ritsoni tulemus 1:16:53,524 andis M30 võistlusklassis 7. koha.

Rulluisutamise maailmameistrivõistlused – Roller Speed Skating World Championships – toimuvad 4.-12. septembril 2008 Hispaanias.

6 kommentaari

  1. kontekstiks juurde ka, et Keskpaigal kaotust võitjale 9 sekundit. sellisel distantsil üsna väike vahe.

  2. Hea tähelepanek. Võitja on selgitatud grupifinišis ja Kert on mahtunud sellesse peagruppi. 10 sekundi sees on 39 meest. Tagapool läheb hõredamaks, aga ainult veidi.

  3. Täpsustuseks veel – Danila Ruusu oli maratoni distantsil 63. kohal

  4. Täpsustus klapib. 63. koht on viimane ja ajavahe eelmistega on märgatav. Võis juhtuda, et enne finishit kohtas noor mees asfalti, piimhapet, tüdimust või kõiki neid korraga. Kaotajate üle siin ei naerda, kommentaare ja täpsustusi ootame küll.

  5. Ega teda ei saagi ju kaotajaks lugeda, ta tuli lõpuni ära ju

  6. Muidugi tuli! See on hea märkus ja sellele võiks vastata päris mitmel erineval moel.

    Siin üks võimalik spordifilosoofiline teemaarendus – kes on rulluisuvõistlusel kaotaja? Kas see, kes äparduse (vigastus, varustuse purunemine, …) tõttu võistluse katkestama peab? Kas see, kes on registreeritud, aga ei ilmu starti? Kas see, kelle kaasvõistleja rajalt välja lükkab? Kas see, kes ei jaksa, ei viitsi lõpuni sõita? Kas see, kes kaotab võitjale minimaalselt (miks need hõbemedalimehed nii hapu näoga on)?

    Võistlusel viimase koha saaja on kaotaja – ja kuigi see kõlab veidi halvasti, on see siiski kõige parem, õiglasem ja sportlikum termin.

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: