Kes on kaunim kogu maal?

Ennemuistsel ajal, siis kui kollast meediat ja missivõistlusi veel ei olnud, otsiti ilu võlupeeglist. Nii on kirjas saksa muinasjutus. Ja ikka juhtus siis sedamoodi, et see kõige ilusam, veel ilusam kui kuninganna, leiti mitme maa ja mere tagant.

Mis sellel, vana hea aja ilusal lool, rulluisutamisega pistmist on? Ei midagi, ma niisama heietan. Mitme maa ja mere taga on ilusam ja parem, seda teavad tänapäeval nagunii kõik. Tänu teadagi kellele, kollasele.

Rulluisutada on kah kaugel maal parem. Meil pole õiget asfalti ega midagi, me oleme rohkem suusamaa. Nojah, meil pole ju lund kah, aga selle eest on meil endine suusablogi. Kaugel maal uisutamas käivad meil kõik, kel vähegi jaksu ja viitsimist. Kes käib Lätis, kes käib Soomes, viiteid ei jõua siia panna, neid on nii palju. Rulluisutajate riigi esileedi Evelin Ilves võistles Šveitsi mägiteedel, Team Estonia mehed sõidavad Hollandis, Prantsusmaal, Saksas ja Šveitsis, Friday Night Skate fännid käivad Pariisis ja Londonis. Rulluiskudel on tänapäeval oluline osa lennupagasis ja sedakaudu globaalses kliimakatastroofis.

Kodustele radadele jätkub samuti veerejaid. Nädalavahetusel olevat isegi mingi rulluisuvõistlus olnud. Haja-Tallinna ääremaal panid kinnisvaraarendajad buumituhinas asfaldi maha ja rulluisutajad leidsid sellele kohe õige kasutusviisi. Guud! Rulluisutaja käis internetis (just nii!) võistluse tagajärgi piilumas. Vedasin Metsaranna tulemuste listis näpuga järge ja mis ma nägin!? Rulluisutamises mõõdetakse resultaati ajaühikutes. No muidugi!

Aga kuhu jääb sõidu ilu? Liibuvas dressis tüdrukud? Kiivrites mehed? Kaunimad uisusammud? Reipa ja rahuloleva näoga finišeerijad? Ei midagi sellist. Täiesti mõttetud küsimused. Ilu ei saa mõõta, sekundid panevad asja täpselt paika. Enel Kõrva ja Saskia Alusalu vahe lõpujoonel oli 0,1 sekundit!

KES ON KIIREM KOGU MAAL? Nii põnev, nii põnev! Vastused järgmistelt võistlustelt ja kommentaarid rulluisutaja blogis ja facebookis.

%d bloggers like this: