Tartu rulluisumaraton, vihma ja päikest

Tartu rulluisumaraton Trum on saabuva nädalavahetuse trall ja möll, rulluisutajate riigi tõmbekeskus ja miljonirahva mõõtudes suursündmus. Päris mitu soomlast ja lätlast on kohale tulemas. Konkureerivad üritused on kaugel-kaugel Saksas, Saksas ja Šveitsis. Spordiala valikuga varjutab Trum ka olümpia.

Pidu! Juba teist korda aasta jooksul on Tartusse tõusmas päev, mil mõnisada asfaldinäljas rulluisutajat, kõige fanaatilisemad uustulnukad nende hulgas – veavad jalga oma ratastega saapakolakad, et massihoo tuhinas tippsportlastele järgi kihutada. Nalja saab palju, sädemeid lendab ja villid lirtsuvad. Ja seda kõike Pulleritsu rõõmuks.

Pühapäeval on Tartu Rulluisumaratoni stardis ka Eesti nimekaimad rulluisutajad Evelin Ilves ja Andrus Ansip.

Pange tähele numbreid 299 ja 72, sest siin on Trum-i ja Eesti rulluisutamise suur-suur avalik saladus! Valdav osa lõbusõitjatest on seadnud endale eesmärgiks staaridest kiiremini veereda või lihtsalt mööda sõita. Mis sellest, et vaid vähestel see õnnestub, aga käegakatsutav stiimul on olemas ja stiilse ühisveeremise saab pealekauba. Mugavusalad ruulivad Pulleritsu rõõmuks.

Ilmaprognoos lubab vihma ja päikest. Rulluisutamist see ei sega. Pulleritsu rõõmuks.

Advertisements
%d bloggers like this: