Uus Maa naiskond Tartu rulluisumaratonil

Uus Maa on tuntud oma kiirete rulluisutajate poolest. Mõni aeg tagasi on uusmaalased ka blogi üles seadnud, mis näitab kinnisvara teemal pajatusi kuni seitsme aasta taha. Uus Maa blogimise uuest tähendusest kirjutas juba Hola.

Nüüd on üllatus meie maal, sest Uus Maa Kinnisvarabüroo blogi UMKBB kirjutatab rulluisutamisest: Uus Maa meeskond Tartu rulluisumaratonil (blogi on muudetud, linki on korduvalt uuendatud). Käisin põnevusega lugemas ja ei pidanud pettuma, sest nagu üks huvitav blogikirjand peabki, sadas mulle pähe kohe mitu küsimust. Mida ma oleks hea meelega Umkbb kommentaariumis pärinud, aga ei saanud, sest uusmaablogis saavad kommenteerida ainult uusmaalased (ja nemad ise seda ei ole veel teinud). Umkbb võõrastel registreerida ega kommenteerida ei luba.

Õnneks on siin olemas Rulluisutaja blogi, kus rulluisutamise teemal saab kirjutada, küsida ja kommenteerida. Nagu sa juba mõistad, hakkab selle loo sissejuhatus läbi saama ja jõuame kõige tähtsama juurde ja see on Uus Maa rulluisutamise naiskond.

Tartu rulluisumaratoni võistkondade nimistus Uus Maad ei ole. Uus Maa blogi kirjutab ainult meeskonnast. Kus on naised? Vaatame märkmikust järgi. Naiskond ei ole kadunud, UM tublid rollergöörlid Annika ja Kristi on mõlemad esimese saja naise hulgas olemas!

Aga kadunud on hoopis mehed. Jah, pooled mehed on ilmselt metsa põrutanud ja ära eksinud. Kus on Urmas Laur ja Mart Namsing? Kas keegi on neid otsima läinud? Tartust ei ole mõtet enam vaadata, Tart RUM-i protokollis kumbagi meest kirjas ei ole.

Üks Eesti kiiremaid mehi, nii kinnivaraäris kui rulluiskudel, paistis silma kahtlemata stiilse võistlusriietuse, trendika kiivri ja agressiivse võistlustaktika poolest. Rõõmsavärvilise särgiga peaks olema teda lihtne leida. Loodan, et Uus Maa inimesed vaatavad oma maal hoolikalt ringi ja tunnevad ta ära. Võib-olla on isegi kontorisse jõudnud.

Mis võib olla meeste kadumise tegelikuks põhjuseks, jääb vähemalt esialgu saladuseks. Kas mindi kaselasse ülaseid otsima? Või oli süüdi liiga äge sportlik vorm? Kas nägi tiimitaktika ette juhatuse esimehe lahti vedamist? Kas kardeti allajäämist peaministrile?

Kas loosse on segatud presidendi ihukaitsjad? Ma ei tahaks küll uskuda, et Uus Maa mehed on sellised, kes valges dressis naisuisutajate tuules sõidavad, aga mine tea … Niikaua, kuni loo üksikasju pole avaldatud, on internet kuulujuttudele valla.

Aga mida ma tahtsin Umkbb kommentaariumis küsida? Ei mäletagi enam. Tühja sellest, peaasi et sooline võrdsus ja tasakaal sai taastatud ja naiskond oma blogiloo. Küll need mehed kah koju tulevad.

Fotograafidele Külli, leeeenu ja izzi, suur tänu!

5 kommentaari

 1. saab ikka kommenteerida, lihtsalt kommentaarid kiidetakse enne heaks, et vältida kuritarvitamist (näiteks tuntud ettevõtte blogis sobimatu keelekasutus) ;)

 2. See väide ei vasta tõele. Lugejad ei saa ka praegu Uus Maa blogis kommentaare kirjutada.

  Peale minu eilset kirja olete küll muutnud oma blogi kujundust ja teinud nähtavaks minu viite teie blogile. Kuid kommenteerimiseks on vaja teie blogisse sisse logida ja registreerimine selleks ei ole endiselt võimalik. Samuti ei saa kommenteerida ka WordPressi kasutajatunnusega.

  Ma võin küll mõista seda, et minu keelekasutus on teie ettevõttele sobimatu. :-)

 3. nüüd on minu kord üllatuda, sest kui mina admini sisse logisin oli seal teie tore kommentaar juba ootamas. kuidas see siis toimuda sai?

 4. Rulluisutaja ei ole kaamel. Mina ei ole Uus Maa blogis kommentaari kirjutanud.

  Ülane, see mis seal näha, on Trackback ehk ajaveebi viide. See “kommentaar” tekkis sinna seetõttu, et minu tekstis on viide UM blogi jutule. Kui kellestki kirjutad siis viita, selline on lihtsalt hea tava. TrackBack tekib siis juba automaatselt, muidugi juhul kui viidatav blogi seda toetab.

  Ülane, soovitan, lase itimeestel blogi seaded üle vaadata ja selgeks teha. Sa oled ju muidu tubli tüdruk ja saad kindlasti ka sellega hakkama.

  Tuletan meelde, et Uus Maa on riigi suurim kinnisvarafirma, kes üritab blogimise teel endale seksikat vitriini luua. Selleks on kinnisvarafirmal töötajad vahvalt palgatud.

  Rulluisutaja, seevastu, on algaja blogija, kes heast tahtest, vabast ajast ja tasuta rulluisutaja blogi arendab.

  Kui nüüd rulluisutaja peab hakkama ärigigandile blogimist õpetama, siis, jumal hoidku, sellega võib ju Eesti blogiruumis päris suure naerupahvaku ära teenida.

 5. muidugi olen ma tubli tüdruk – kasvõi juba sellepärast, et üritan need asjad, mida itimehed meile selgitama ei vaevu, ise siin teiste toredate blogijate abil endale selgeks teha :) igal juhul suur aitäh abi eest.

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: