Spordinarkomaaniks ei sünnita

Spordinarkomaaniks ei sünnita, vaid ikka saadakse. Algul on see põnev, nagu mäng ikka, aga peagi võid avastada oma harrastuse tumeda poole.

Hobist võib saada sõltuvus. See põhjustab valu, vaeva ja kannatusi. Esialgne pisuke huvi kütab adrenaliini ja sellest kasvab kustumatu võidujanu, mis imeb sinu tähelepanu ja aja ning neelab kehamahlad ja raha. Sa kinnitad endale, et tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb võit, kullasära ja armastus … Aga see ei pruugi tulla. Ja kuigi sa tead, et igaüks ei saa võita, on kaotamine ikkagi väga raske. Sa ei arva, et see nii läheb. Aga tegelikult ju tead. Sa keeldud tundmast valu, keeldud tunnistamast kaotust, keeldud uskumast tõsiasju. Sa ei taha alla anda ja petad iseennast. See ei peaks nii minema. Aga läheb. Sõltuvusest saab laastav viirus, mis ründab sinu lähedasi, mille peatamine tundub võimatu …

Lootusetust olukorrast on alati väljapääs. Alati. Milline see siis on? Ära otsi lahendust siit jutust, seda ei ole siin kirjas. Lahendus on sinu sees, sa pead selle ise leidma ja seda ise kasutama. Jätkuvalt. Sportlane suudab.

Seda lugu ajendas kirjutama pihtimus Kuidas minust spordinarkomaan sai? Andeks palumine on raske. Vabandamine on sügavalt isiklik. Avalik vabandamine on topelt raske ja see väärib andestamist. Tundmata-teadmata, kelle poole Silver pöördub, ühinen, head soovides.

Üks vastus

  1. Eks siis tuleb oma vanuseklassis võistelda, siis tuleb ka mõni võit. Ja kui ei tule oota kuni veteranide 50 , 60 ikka jõuad. Eks see spordinarkomaan ole ju kui tavaline sõltlane, ei tea mida talvel teeks kui jääd ei oleks, kui lund ei saja. Igatahes jõusaali ei läheks mitte. Varustus ja muu üür käib asja juurde. Uisutamine on ikkagi odav sport võrreldes muude tehnika aladega( head rullid ja terad maksavad vaid a’ 1000 € lisaks natuke riideid ka) aga autosport mõne nulli võrra rohkem. Muidugi on vaja veel uusi laagreid ja uusi rattaid ja terasid ja teritamisvahendeid ja muid tarvikuid ja lõpuks oledki kulutanud vähemalt auto hinna. Edasi tulevad laagrid, võistlused ja hotellides ööbimised, loomulikult poolte puhkuse päevade arvelt.

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: