Hoiatus – rulluisutamine.ee kräkitud

Täiendatud. Tänu sellele postitusele saime kommentaarid asjaosalistelt – probleem on kõrvaldatud. Alljärgnevat võib nüüd lugeda mineviku vormis.

***

Rulluisutamine.ee leht on nakatatud! Eesti rulluisutajate hulgas populaarne veebileht http://www.rulluisutamine.ee on sattunud pahalaste küüsi.

Kräkk suunab osa otsingulehtedelt sissetulevaid linke rulluisutamine.ee asemel võõrastele venekeelsetele lehtedele. Pahavara töötab nii Firefoxi, Internet Exploreri kui ka Google Chrome internetibrauserite kasutamisel.

Kurvem lugu on see, et rulluisutamise lehe tegijad ise väärsuunamiste teemat ei kommenteeri ja kurivara saab nii vabalt tegutseda. Rulluisutamine.ee domeen kuulub rulluisuklubile ABEC ja lehel esitatab oma infot Eesti Rulluisuliit.

Rulluisutaja blogi soovitab mitte kasutada häkitud veebilehte.

5 kommentaari

 1. Ei pea enam paika! Probleem on kõrvaldatud.
  Rulluisutaja otsustas teavitada avalikkust enne kui lehe autoreid.
  Avalikkuse hoiatamine on igati teretulnud, kuid väärinfo levitamine lehe tegijate kohta taunitav ja vääriks autoripoolset vabandust.

  • Tere Tarmo. Rõõm kuulda, et oled rulluisutamine.ee lehte laastanud viirusest lahti saanud. Blokeerisin enda arvutis teie lehe väärsuunamised ega näe neid enam. Tore, et olete ise ka lõpuks asja korda saanud. Soovin edu ja vabandan, et juhtisin veale tähelepanu siis, kui olite juba midagi teinud. Mina seda ei teadnud, ega saanudki teada, sest ei sina, ega teie poolt mitte keegi teine ei vastanud varem.

   Tarmo, sinu väide “otsustas teavitada avalikkust enne kui lehe autoreid” – on vale. Teavitasin kümne päeva eest facebook.com/rulluisutamine lehel. See on teie leht facebookis ja sealtkaudu postitate linke rulluisutamine.ee lehele. Rulluisutamine.ee lehel ei ole võimalik anda kiiret kommentaari, eriti siis, kui lehele ei pääse. Facebook on kiireim võimalus tagasiside andmiseks ja seda ma ka tegin.

   Hoiatused-teavitused facebookis – neli korda, nädala jooksul. 10 päeva jooksul vastust ei tulnud, reageerisid vaid lugejad.
   16.7. https://www.facebook.com/rulluisutaja/posts/10151019760013808
   17.7. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151021434093808
   19.7. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151025919763808
   23.7. https://www.facebook.com/rulluisutaja/posts/10151034525748808

   Tarmo, mul on väga kahju, et teie veebi on häkitud. Väga kahju, et olen sulle lisaks meelehärmi tekitanud. Väga kahju, et sa nimetad mind väärinfo levitajaks, kuigi ma olin ainus, kes teie veale ausalt ja otsekoheselt tähelepanu juhtis.

  • OK, tänud Peeter igatahes selgituste ja vabanduste eest. Kahjuks tõesti Facebookis kogu aeg ei käi, eriti puhkuste ajal. Sellise probleemi puhul ootaks edaspidi ka kiiret privaatset teadet. Vaatame lehe üle ja parandame kontaktandmeid. Kindlasti on sul ka minu mailiaadress ja see on kõige operatiivsem kanal probleemidest teada anda, võin saata ka telefoninumbri.
   Suurt ohtu kellelegi ei tekkinud vast, kuna probleem esines vaid siis kui tulla otsingumootori kaudu. Otse lehe avamisel seda ei täheldanud. Mingit pahavara meie lehelt ei käivitatud ja kel oli piisavalt taipu, et sattus lingilt valesse kohta ei pidanud ka edasi klikkima.
   Ebameeldiv lugu igatahes.
   Ma arvan, et võiks teema sulgeda ja ei ole mõtet seda artiklit siin ka rohkem üleval hoida.

 2. Ja loomulikult oleme tänulikud, et niivõi teisiti probleemile tähelepanu juhtisid ja vabandust samuti kommunikatsiooniprobleemide tõttu.

 3. Tarmo, sinu telefoninumber on mul ilmselt olemas, aga selles ei ole ju küsimus, sest keegi ometi haldab teie facebooki lehte ja postitab seal linke – sellest asi algas. Vaikimine on sama, mis pea liiva alla peitmine. Kustutamine ei ole lahendus. Lisasin postitusse täienduse – punasega, rasvaselt – loodan, et kõigile arusaadavalt.

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: