Simple Session 2013

Sessioon kolmteist

Nädalavahetusel on Tallinnas suurejooneline ekstreemspordi festival. Rula ja BMX tegijate pidu Simple Session toimub 16. ja 17. märtsil 2013 Saku Suurhallis. 2000. aastal Tartus alguse saanud trikiratta- ja rulavõistlusest on kasvanud maailma üks populaarsem ekstreemspordisündmus. Eelmisel aastal jälgis live netiülekannet miljon vaatajat.

Uus asi sel aastal – enne kahepäevast võistlust toimub kolmepäevane filmifestival. Filmiprogrammis saab näha mitut esilinastust ja uut Eesti filmi Sister Session.

Trikirulluisutamine ja ekstreemspordifestivalid

Trikirulluisutamist Sessionil ei näe. Rulluisutamine ei ole olnud Eestis toimuva ekstreemspordi suurürituse kavas ja Eesti trikirulluisutajad saavad siin ratta- ja rulasõitjatele kaasa elada tribüünil istudes.

Sama simpel seis on Ameerikas – aggressive inline skate AIL ei ole ka X-Games suvemängude programmis (kuid on seal olnud varem, kuni 2004). Praegu on trikirulluisutamine Ameerika X-mängude näidisala ja Aasia X-mängudel võistlusala. Euroopa suurimal ekstreemspordifetivalil FISE, Prantsusmaal, on rulluisutamine sees. Eesti trikirulluisutajatele on lähemal Ülemiste Freestyle ja võistlused Lätis.

Video. Simple Session 13 võistluspark, Saku Suurhall, võistlusväljaku disainer on Nate Vessel. Build-up timelapse.

2 kommentaari

  1. Enne uudiste kirjutamist võiks veidi eeltööd teha. Lisaks Ülemiste Freestylele, mida ei saa lugeda arvestatavaks trikirulluisu võistluseks, on 2008 aastast saadik toimunud Eestis Trikirulluisutamise Meistrivõistlused. 2012. aastast alates toimuvad need Kuldrula ekstreemspordi festivali raames. Lisaks sellele toimub Eestis aastaringselt mitmeid väiksemaid trikirulluisu sündmusi.

  2. Tänan harimast, goomi. Kahtlustasin seda Ülemiste värki kogu aeg, nüüd on siis selge! Aga muidu on küll jah nii, et trikirulluisutamise võistlused on vahel poolkogemata isegi siia lehele sattunud ja mõnikord on kirjutaja isegi viitsinud otsida, et kus rohkem infot saada, aga kahjuks on see eeltöö jõudnud tihti sellesse samusesse kohta, et on nagu on. Kuid sest pole ju ka midagi hullu, sest küll need umbes kümme tegelast, kes rulavõistlustel rulluisutamas käivad ja ka nende tuhanded fännid, eks need siis vaatavad näiteks Etrk.ee lehte, mis paistab olevat nüüd lõplikult maas.

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: