Palestiina rulluisutajad Gazas

Gaza rulluisutiim – noored rulluiskudel, ühel on tagurpidi sinimustvalge särk.

gaza skate team palestine

Gaza Skate Team (short film by Mohamed Jabaly) سكيت غزة

Sama video Palestiina filmifondi fb lehel.

* * *

Palestiina – Gaza tsoon ja Jordani Läänekallas

Gaza sektor on aastaid Iisraeli kontrolli all olnud Palestiina territoorium Vahemere ääres. Gazas omab mõjuvõimu Palestiina parlamendi suurim erakond, Palestiina omavalitsusega konkureeriv islamirühmitus Hamas (Ḩamās).

Gaza tsooni elanikud on araabia keelt rääkivad islami usku sunniidid. Väikesel maaribal elab poolteist miljonit palestiinlast, suurem osa neist pealinnas Gazas. See on üks tihedamini asustatud piirkondi maailmas. Rahvaarv kasvab väga kiiresti.

Palestiina riik – 2013 aastal võttis Palestiina Rahvuslik Omavalitsus kasutusele Palestiina riigi nimetuse, mida toetab ka ÜRO.

Eesti ja Palestiina. Eesti ei tunnusta seni Palestiina araablaste riiki (samuti USA ja Iisrael). Eesti tunnustab rahvusvahelisel tasandil Palestiina Vabastusorganisatsiooni palestiina rahva esindajana. Palestiinat on külastanud Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves (2010), väilisminister Urmas Paet (2009) ja Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon (2010). Sõprus käib ka linnapidi – Haapsalu ja Petlemm ja on sõpruslinnad.

29. november on rahvusvaheline palestiina rahvale solidaarsuse osutamise päev.

* Siin jagatud info on ajas muutuv ja ei anna täielikku ülevaadet Lähis-Idas, Palestiinas ja Iisraelis toimuvast. Kindel on see, et Gazas elavad rulluisutajad.

%d bloggers like this: